MK2_1544Ledeč nad Sázavou. Na nezvyklý termín připadl třetí podnik MMČR čtyřkolek v Ledči nad Sázavou. Stroje se rozburácely již uprostřed týdne ve čtvrtek 8. 5. 2014 na státní svátek. Důvod byl prostý. Pořadatelé chtěli skloubit městské slavnosti a závody a přilákat tím co nejvíce lidí do svého motorkrosového areálu, což se jim podařilo na výbornou. Navíc slavili 60 let vzniku svého klubu. Před slušnou diváckou kulisou se odehrávala výstavní podívaná. Lukáš Studený zase řádil!

Dobré atmosféře nahrávalo i příznivé počasí pod mrakem a chvílemi i slunečné. Po předešlých deštích dostala naopak záběr motokrosová trať. Při ranních trénincích na ní ležela místy vrstva bláta, že mnoho jezdců výjezd na ní odradil, aby si nezamazali své čtyřkolky. Kdo na ní vjel, přijížděl z ní obalenený bahnem, že připomínal spíše jeden monolit. Takovou Sabinu Klíčovou to neodradilo a směle trénink absolvovala, čímž vlastně zostudila ty, kteří nevyjeli…

Junior I., II. a Ženy: Sabina vytřela chlapcům zrak!

První se za startovací zařízení poskládali zástupci ze sloučené kategorie Junior I., II. a Ženy, čítající celkem 10 natěšených riderů. Jako vždy největší část tvořili starší junioři. Ovšem oproti předešlým závodům se rozrostla i kategorie Ženy, a to o další dvě divoženky, Alenu Míkovou a Olgu Roučkovou, specializující se spíše na crosscountry než quadcross. Adrenalinové sporty milují, a proto neváhaly si vyzkoušet i jinou disciplínu. Již v první jízdě daly o sobě patřičně vědět bez známek nějakého ostychu.

MK2_1522
První start ovládla, jak je již tradičně zvykem, stálice šampionátu, Sabina Klíčová před Olgou Roučkovou. V dalších minutách se rozpoutala zajímavá bitva o každé místo napříč startovním polem. Pořadí se různě míchalo. Zrak diváků samozřejmě utkvěl na čelo celého „peletonu“. Na špici se pohybovala Sabina, která za sebou vláčela „bombarďáka“ Davida Stejskala a mistryni crosscountry Olgu. Zmíněná trojice se do sebe vášnivě zakousla, že jednou vedl ten, podruhé onen, než se přeci jen prosadil David.

Na ně se po polovině závodu začínal dotahovat slovenský stíhač Adam Crman, že se mu podařilo obě jezdkyně předjet a chystal se naladit na tempo Davida. Ten, jak zmerčil, že se na něj někdo dotahuje, přidal a neohroženě si dojel pro další cenný vítězství.

Přitom za nimi pokračovala obě děvčata ve vypjatém souboji. Když už to vypadalo, že Olga přeci jen Sabinu před sebe nepustí, přišla chyba, kterou samozřejmě Sabina hbitě využila.

IMG_9811
Jediný zástupce nejmladší kategorie Jan Brhel se statečně držel po celou dobu na trati a houževnatě se s ní pral.

Výsledky 1. jízdy:
JUNIOR I. – 1. Brhel (#41)
JUNIOR II. – 1. Stejskal (#67), 2. Crman (#86), 3. Mieszkowski (#117), 4. Kulka (#12), 5. Trefil (#36)
ŽENY – 1. Klíčová (#14), 2. Roučková (#301), 3. Kuběnová (#25), 4. Míková (#811)

IMG_9788
Druhá jízda patřila bez debaty Sabině Klíčové. Její razantnost, sebevědomí a nadupaná KTM tvořily nebezpečnou kombinací, díky níž odrovnala všechny své soupeře i soupeřky. K jejímu absolutnímu triumfu ji dopomohlo i odpadnutí suveréna Davida Stejskal, který po jednom doskoku urazil kolo své čtyřkolky a závod pro něj předčasně v prvním kole skončil.

V jeho kategorii toho využil rozjetý Adam Crman a strhl na sebe i celkové vítězství v Juniorech II. Po Sabině i další divoženky se držely v popředí. Klára Kuběnová tentokráte zlepšila svůj start a v úvodu se jí vedlo držet za sebou zkušenější Olgu, ale ta se tím nehodlala smířit a Kláru udolala. Mezi ně se ještě vklínil ambiciózní Ondřej Kulka. V nezměněném pořadí protli i cílovou pásku.

IMG_9821
Před koncem závodu i David Stejskal nastartoval svou tříkolku a v poloze, jako když surfuje, se taktéž doplahočil do cíle.

Výsledky 2. jízdy:
JUNIOR I. – 1. Brhel
JUNIOR II. – 1. Crman, 2. Kulka, 3. Mieszkowski, 4. Trefil, 5. Stejskal
ŽENY – 1. Klíčová, 2. Roučková, 3. Kuběnová, 4. Míková

Celkově:

IMG_9881JUNIOR I. – 1. Brhel (50 b.)
IMG_9890JUNIOR II. – 1. Crman (47 b.), 2. Stejskal (41 b.), 3. Kulka (40 b.)

IMG_9873ŽENY – 1. Klíčová (50 b.), 2. Roučková (44 b.), 3. Kuběnová (40 b.)


MMČR quad a Veterán: Úchvatným stylem se Lukáš Studený vrací do hry o titul!

Ani výhodná poloha Ledče nad Sázavou nezlákala k účasti více jezdců z mistrovské části. Přicestovalo jich pouze 15, takže pořadatelé se je znovu rozhodli sloučit s kategorií Veterán. Takový krok se již dal dopředu tušit. I přesto ostřílení veteráni drží i nadále statečně pospolu a s dlouhým časovým limitem se perou, jak jim síly stačejí. Divákům a příznivcům quadcrossu se ovšem znovu nabídl plný startovací žebřík a větší vzrušení.

IMG_9720Do první jízdy střelhbitě vlétl Zdeněk Poláček, bezkonkurenční mistr přes holeshoty. Na něj se hned zavěsili Miroslav Zatloukal, Lukáš Studený a Daniel Picmaus. Rázem bylo zaděláno na interesantní podívané, která lechtala dlouhou chvíli všem nervy.

Na Lukáši Studeném bylo vidět, že ledečská „dálnice“ mu jeho stylu lahodí. Vynikající jeho naladěnost se tak přenesla i do jeho svižné jízdy. Během kola si poradil se Zatloukalem a po dalších dvou i s Poláčkem. Posléze ještě přidal na plynu a oddálil se od svých soupeřů. Jízdu si náramně užíval, jakoby se mu vrátila pohoda, která ho provázela minulý rok. Suverénně tak deklasoval celé startovní pole a zvítězil o parník.

MK2_2185
Zato Poláček, odsunutý na druhé místo, nedostával chvíli oddechu od cílevědomého Picmause. Kde se vyskytlo místo na předjíždění, ihned zkoušel útočit. Poláček se kromě něho navíc musel potácet i s menšími technickými potíži s překrouceným heftem. Vystupňovaný tlak od Picmause nakonec neustál, ale třetí příčku si již pohlídal. Z prostřed pole se k němu ještě dotáhl Jiří Kašpar.

MK2_1531
Předtím ale většina sledovala i velmi zajímavé soupeření o šestou příčku. V průběhu jízdy si zde nejvíce šlapali na paty Jakub Kostelecký, David Sůsa a Radim Stöhr. Jejich minimální rozestupy nenechávaly nikoho chladnými. Výpady a předjížděcí manévry zde nebraly konce. Síly však ubývaly a přeci jen, čím se blížila závěrečná kola, začínal mít navrch Radim, až to přetavil ve svůj prospěch. Nic nezměnila ani rostoucí snaha výborně jedoucího Davida.

Výsledky 1. jízdy:
1. Studený, 2. Picmaus, 3. Poláček, 4. Kašpar, 5. Zatloukal

IMG_9730
Ve stejné závodní smečce se také bilo deset veteránů. Z nich se nejvíce vedlo Jaroslavu Faktorovi, dobrým startem před jeho kolegy si zadělal na pohodlném vítězství. Naopak jeho největší rival Jan Rejholec se dostal po startu do kolize, kde se do sebe zaklínili čtyřkolky Stöhra a Sůsy. Musel tedy vynaložit ještě větší úsilí, aby ztrátu dohnal. Později se zařadil do vyrovnané skupinky veteránů, vedených Vlčkem. S ním svedl úspěšný souboj a urval pro sebe druhý flek. Vlček si i tak dobře rozjetý závod již nenechal nikým pokazit, ač ze zadů vytrkovali růžky Krampera i Ctibor.

MK2_1048
Výsledky 1. jízdy:
1. Faktor, 2. Rejholec, 3. Vlček, 4. Krampera, 5. Ctibor

IMG_9825
I v druhé jízdě se nasazenost a hladovost jezdců nezměnila. Fanouškům se tak musel závod líbit. Muziku zase nejvíce tvrdil Lukáš Studený a znovu nechal vzpomenout na jeho suverénní kralování minulou sezonu. Jeho jízda byla hotová fantazie. Už po druhém kole se ujal vedení a jel si svůj vlastní závod. Ledeč patřila prostě jemu.

IMG_9735
Rozhodovalo se tedy, kdo obsadí příčky pod ním. Poláček po znovu vyhraném holeshotu jezdil druhý, ale neustále na něj dotíral Picmaus. Na něj si ovšem sedla neskutečná smůla, když v zápalu boje ho zastihla technická závada, odešla mu pojistka. Tím měl Poláček po starostech a nikým neohrožen viděl cílový praporek jako druhý před snaživým Kašparem. Spojení Stöhr-Sůsa platilo i v této jízdě, když si oba jezdci zopakovali minulý souboj. Ale ani v něm se Sůsovi nepodařilo najít recept na Radima.

Výsledky 2. jízdy:
1. Studený, 2. Poláček, 3. Kašpar, 4. Zatloukal, 5. Stöhr

IMG_9915Celkově:
1. Studený (50 b.), 2. Poláček (42 b.), 3. Kašpar (38 b.)

MK2_1544
U veteránů se psal úplně odlišný scénář než v předchozí rozjížďce. Tentokráte se podařilo po startu prodrat do popředí Rejholcovi, jenž se chytil tempa mladších jezdců a ti ho nadějně vyvezli. Tím si zadělal na zlatém úspěchu. Faktor totiž musel dohánět postartovní manko a již se mu Rejholec nepodařilo dostihnout. I tak bral stříbro, když se mu podařilo předjetí dvojice Matýs a Ctibor, která se neustále přetahovala. Ke konci jejich pošťuchování lépe vyznělo pro Matýse. Na celkové třetí mu to ovšem o bod nestačilo.

Výsledky 2. jízdy:
1. Rejholec, 2. Faktor, 3. Matýs, 4. Ctibor, 5. Vlček

IMG_9904
Celkově:
1. Rejholec (47 b.), 2. Faktor (47 b.), 3. Vlček (36 b.)

Další fotogalerie budeme postupně zveřejňovat na našem portálu.

Kompletní výsledky:
MMČR quad - celkove_mmcr_4k
Veteráni - celkove_mmcr_4k_veteran
Junior I. - celkove_pcr_junior_1
Junior II. - celkove_pcr_junior_2
Ženy – celkove_pcr_zeny